o-charts

Vektorkaardid OpenCPN'i jaoks

English - Español - Français - Deutsch - Nederlands - Norsk - Svenska - Eesti - Suomi - Polski


S-63 kasutajaloa tingimused

Kasutajaloa/paigaldusloa ja S-63 kaartide paigaldus

sammud

  1. Süsteem on arvuti, mida sa kasutad OpenCPN’i jaoks. Selle süsteemi jaoks VAR’lt litsenseeritud kaardikomplekti saab kasutada ainult seal. Lae alla ja paigalda S-63-plugin (ainult OpenCPN versioonile 4.6 ja uuem).

  2. Mine OpenCPN, Valikud → Pluginad → S63 ja aktiveeri ta. Seejärel mine OpenCPN, vahekaardile Valikud → Kaardid → S63-kaardid → Võtmed/Load ja loo süsteemi tuvastusfail (sõrmejälg) oma süsteemi jaoks klõpsates nuppu Loo süsteemi tuvastusfail.

  3. Mine o-charts poodi ja osta kasutajaluba.

  4. Mine Mu S-63 kasutajaload lehele ja loo paigaldusluba laadides sõrmejälje faili, mis sa ennem tekitasid, üles ja sidudes ta su S-63 kasutajaloaga.

  5. Mine oma VAR (S-63 kaardi varustaja) poodi ja litsenseeri nii palju S-63 kaarte kui sul vaja on kasutades su OpenCPN S-63 kasutajaluba. Mõnikord VAR küsib “HW-ID”, eira küsimust.

  6. Lae alla ja paki oma S-63 kaardikomplekti failid lahti. Seal peab olema kaust nimega ROOT_ENC (sisaldab kaardikärgi) ja sa peaksid samuti leidma faili nimega PERMIT.txt koos ruutude loaga.

  7. Mine OpenCPN, vaheleht Valikud → Kaardid → S63-kaardid → Võtmed/Load. Sisesta oma kasutajaluba ja testi seda klõpsates nuppu Uus kasutajaluba. Sisesta oma paigaldusluba ja testi seda klõpsates nuppu Uus paigaldusluba.

  8. Mine OpenCPN, vaheleht Valikud → Kaardid → S63-kaardid → Kaardikärjed. Paigalda kärjeload kasutades nuppu Impordi kärjeload, et leida fail PERMIT.txt su S-63 kaardikomplekti seest. Impordi oma S-63 kaardikomplekt vajutades Impordi kaardid/uuendused kausta ENC_ROOT leidmiseks.

  9. OpenCPN loob vajalikud eSENC-failid ja ongi kõik!

Korduma Kippuvad Küsimused (aka FAQ)

Miks S-63 kaardid?

Need on ametlikud ja üldiselt kõige ajakohastatum saadavalolev kaardimaterjal. Vabajaturul kasutatavate kaardiplotterite vektorkaardid on parimad tuletused (mõnel on lisatud muid lisaomadusi).

Miks ma pean maksma selle kasutajaloa eest?

Me peame seda tegevust juhtima ja vastutama IHO ees lõplikult. Struktuur ja kulud on hoitud miinimaalseina. Juhul kui meid saadab majanduslikus mõttes suur edu, läheb raha tagasi OpenCPN’i.

Kui mitu süsteemi loevad kui kahesüsteemne buutimine?

Iga riist-/tarkvara kombinatsioon on üks individuaalne ja vajab enda oma paigaldusluba.

Ja kui ma installin tarkvara virtuaalmasinasse?

See ei tööta seal. Meil tuleb vältida süsteemi kloonimist.

Mul tuli enda op.süs. taaspaigaldada. Nüüd ei ole paigaldusluba enam kehtiv

Palun loo uus paigaldusluba.

Mu arvuti suri. Kas ma saan kaardid taastada?

Ja, see juhtum laheb sulle “maksma” samuti ühe paigaldusloa oma uue arvuti jaoks.

Kui palju S-63 kaardid maksavad (ning miks nad mõnikord nii kallid on)?

Jaehinna kinnitab iga HO eraldi. Nende kliendid on laevandustööstus või ametiasutused nagu valitsused, mitte vabaajaturg. See on teada-tuntud probleem ja ka põhjus, miks praegu on väga vähe S-63 kaartide kasutajaid selles rühmas. Me vajame palju lobitööd paremate lahenduste ja soodsamate hindade saamiseks. Abi või tugi nende poolt, kellel on õiged kontaktid, oleks teretulnud.

Mu ajutine litsents hakkab aeguma. Mis juhtub?

Kaart ei kao, kuid seal kuvatakse hoiatust.

OpenCPN on avatud lähtekoodiga. Kus on selle plugina kood?

Et töötada S-63 peame olema kindlad, et ükski krüpteerimata kärje koopia ei ole ligipääsetav tarkvara käitamise jooksul. Seetõttu on pluginal avatud lähtekoodi osa ja binaarne. Sarnaselt äriliste BSB4 või nv-kaartide pluginatega.