o-charts

Vektorkaardid OpenCPN'i jaoks

English - Español - Français - Deutsch - Nederlands - Norsk - Svenska - Eesti - Suomi - Polski


oeRNC-kaaartide tingimused

Kaartide paigaldus

Kui süsteem, kuhu sa soovid oma kaardid paigaldada, on ühendatud Internetiga järgi samme Soeta kaardid võrgus. See on lihtsaim ja soovituslik meetod.

Kui süsteem, kuhu sa soovid oma kaardid paigaldada, EI OLE Interneti ühendusega järgi samme Soeta kaardid võrguta.

Kaartide paigaldamiseks Androidile järgi Soeta kaardid Androidile samme.

Soeta kaardid võrgus

 1. Lae alla ja paigalda oeRNC-plugin (ainult OpenCPN versioonile 5.0 ja uuem). Kui oeRNC-plugin oli ennem juba paigaldatud, uuenda see viimase versiooni peale.

 2. Mine OpenCPN, Valikud → Pluginad → oeRNC ja aktiveeri ta.

 3. Mine o-charts poodi ja litsenseeri sind huvitav kaardikomplekt. Jäta meelde enda o-charts poe ligipääsuandmed (e-post ja salasõna), sul läheb neid hiljem vaja. Jäta see samm vahele kui oled oma kaardid juba ostnud.

 4. Kui soovid siduda oma kaardid USB võtmedongliga, sisesta see nüüd USB-porti. Eira seda sammu kui sul pole donglit.

 5. Mine OpenCPN, Valikud → Kaardid → oeRNC-kaardid ja klõpsa Uuenda kaartide nimekirja. Kasuta nooli peidetud vahelehtede näitamiseks.

 6. Logi oma o-charts poe ligipääsuandmetega sisse.

 7. Kui kasutad USB võtmedonglit eira seda sammu. Kõigepealt pead oma süsteemi tuvastama Süsteemi nimega. Kui sa paigaldad oeRNC-kaarte esimest korda sellesse süsteemi, vali Uus aknas, mis hüppab lahti ja määra talle nimi (3 märki miinimum ja 15 maksimum, mitte sümboled ega tühikud). Kui süsteem on juba kasutuses olnud, vali Süstemi nimi, mis vastab talle, nimekirjast. Juhul kui sa valisid vale Süsteemi nime, kaartide paigaldus võib jätkuda, kuid nad keelduvad töötamast. Kui sa paigaldad oma kaarte teise süsteemi või oled taaspaigaldanud oma op.süs., siis vali Uus uue assigneeringu loomiseks.

 8. Järgi juhiseid ekraanil oma, o-charts poes, litsenseeritud kaardikomplektide seadmele või donglile kinnistamiseks, allalaadimiseks ja paigalduseks. Kui oled kõik oma lubatud assigneeringud ära kasutanud, ei ole kaardid enam saadaval.

Uuendamine võrgus

Sa peaksid aeg-ajalt Valikud → Kaardid → oeRNC-kaardid külastama, et näha, kas uus uuendus on saadaval. Võrgu-uuendused on astmelised, kuid sul ei tasu muretseda, oeRNC-plugin teeb kogu töö ning laeb kõik vahepealsed uuendused, mis oled unustanud paigaldada, alla.

Kaardid Androidile

 1. Paigalda viimane OpenCPN rakendus 4.4 (või uuem) Androidile versioon Play Store’st. Ole kindel, et kasutad ametlikku OpenCPN rakendust.

 2. Paigalda oeRNC-plugin OpenCPN rakendusele Play Store’st. Ava oeRNC-plugina rakendus ja vajuta “Paigalda plugin oeRNC”.

 3. Mine o-charts poodi ja litsenseeri sind huvitav kaardikomplekt. Jäta see samm vahele kui oled oma kaardid juba ostnud. Jäta meelde enda o-charts poe ligipääsuandmed (e-post ja salasõna), sul läheb neid hiljem vaja.

 4. Mine OpenCPN, Valikud → Kaardid → oeRNC-kaardid ja klõpsa Uuenda kaartide nimekirja. Kasuta nooli peidetud vahelehtede näitamiseks.

 5. Logi oma o-charts poodi e-kirja ja salasõne andmetega sisse.

 6. Järgi juhiseid ekraanil oma, o-charts poes, litsenseeritud kaardikomplektide seadmele kinnistamiseks, allalaadimiseks ja paigalduseks. Sa peaksid siia aeg-ajalt tagasi tulema nägemaks, kas uuendusi on saadaval

Soeta kaardid võrguta

Ilma netiühenduseta süsteemide jaoks lood sa süsteemi tuvastusfaili netiühendusega arvuti juurde viimiseks ning pärida ja allalaadida kaardikomplekt sihtsüsteemi tarbeks. Me eeldame, et sul viimased OpemCPN ja oeRNC-plugina versioonid sihtsüsteemis paigaldatud.

 1. Kui soovid siduda oma kaardid USB võtmedongliga, sisesta see nüüd USB-porti. Eira seda sammu kui sul pole donglit.

 2. Mine OpenCPN, Valikud → Pluginad → oeRNC-kaardid ja aktiveeri ta.

 3. Sisene Eelistused ja klikka kas Loo USB-dongli süsteemi ID-fail… kui sul on dongel või Loo süsteemi tuvastusfail… kui sul ei ole donglit. Plugin teatab raja Sõrmejälg failini. Windows ja macOS süsteemides luuakse koopia otse töölauale. Linuxi süsteemides luuakse fail ~/.opencpn kausta.

 4. Kopeeri see Sõrmejälje-fail mõnele kaasaskantavale seadmele ja leia netiühenusega arvuti.

 5. Mine o-charts poodi ja litsenseeri sind huvitav oeRNC-kaardikomplekt. Jäta see samm vahele kui oled oma kaardid juba ostnud.

 6. Mine Mu oeRNC-kaardid lehele ja loo seal Süsteemi tuvastaja laadides Sõrmejälje üles. Jäta Süsteemi nimi tühjaks kui kasutad donglit.

 7. Vali uus Süsteemi tuvastaja iga kaardikomplekti jaoks, mida soovid oma süsteemiga siduda. Kord kinnistatud ei ole seda võimalik muuta.

 8. Teosta päring vajutades nupule Päring. Mõne sekundi pärast saad 2 allalaadimise linki, ühe kaartide jaoks ning teise failile, mis sisaldab võtmrid nende dekrüpteerimiseks. Kopeeri mõlemad failid kaasaskantavale seadmele ja mine tagasi laeva.

 9. Oma sihtsüsteemis paki kaardifailid enda poolt valitud kohta lahti ja kopeeri võtmefail samasse kataloogi, kus lahtipakitud kaardid aasuvad (.oernc). Paigalda oma kaardid nagu harilikult ning ongi kõik. Kaartide nägemiseks, kui sidusid oma kaardid dongliga, ühenda see enne arvutiga.

Võrguta uuendamine

Oma kaardikomplekti uuendamiseks mine lehele Mu oeRNC-kaardid. Tulp Väljaanne näitab viimast väljaannet, mida sa taotlesid. Tulp Praegune väljaanne näitab selle kaardikomplekti praegu saadavat väljaannet. Kui nad ei vasta üksteiele ilmub nupp Taotlus. Ühenduseta uuendused on iseseisvad, ära muretse vahepealsete uuenduste pärast, mis võisid sul paigaldamata jääda. Eemalda vana kaardikomplekt OpenCPN’st või hoia erinevas kaustas ja paigalda uus nagu tavaliselt.

Korduma Kippuvad Küsimused (aka FAQ)

Millse OS jaoks on oeSENC-/oeRNC-pluginad tehtud?

oeSENC/oeRNC-kaardid töötavad koos Windows, Mac, Android ja Linux süsteemides (sealhulags ARM-plaadid).

Ja kui ma installin tarkvara virtuaalmasinasse?

See ei tööta seal. Meil tuleb vältida süsteemi kloonimist.

Kas ma saan oeSENC/oeRNC-kaarte kasutada iOS’s?

Ei. Ei ole ühtegi OpenCPN’i iOS-versioon.

Kui mitu süsteemi loevad kui kahesüsteemne buutimine?

Iga riistvara/op.süs. kombinatsioon on üks individuaalne.

Miks ma pean oeSENC/eoRNC-kaartide eest maksma?

Me peame seda tegevust juhtima ja kaartide litentsiandjate tasudele ja tingimustele vastama. Struktuur ja kulud on hoitud miinimaalseina. Juhul kui meid saadab majanduslikus mõttes suur edu, läheb raha tagasi OpenCPN’i.

OpenCPN on avatud lähtekoodiga. Kus on pluginate kood?

Et töötada oeSENC/oeRNC-kaartidega peame olema kindlad, et ükski krüpteerimata kärje koopia ei ole ligipääsetav tarkvara käitamise jooksul. Seetõttu on pluginatel avatud lähtekoodi osa ja binaarne. Sarnaselt äriliste BSB4 või nv-kaartide pluginatega.